Rio de Janeiro

Merhabalar bugün sizler için yabancı kaynaklardan edindiğim bilgilere göre Brezilyanın ve dünyanın en büyük festivalı olan rio de janeiro festivaldan bahsedeceğim. İngilizce’de brazilian carnival olarak geçer.

Bu festival bana göre renklerin ve özgürlüğün semboludur.Kimilerine göre bu festivalın üzerine yoktur. Brazilya ziyareti olanlar özellikle planlarını karnaval sırasına göre yaparlar. Bunla berabar rio’da asla unutamıyacakları günler geçirirler. Bütün latin kızlarının 5 gün boyunca çılganlar gibi samba dansı yapıp, eğlenecekleri bir etkinliktir. Bu süre boyunca sokaklarda yarı çıplak insanlar, bitmeyen partiler, büyüleyici dansçılar görebilirsiniz. Böyle bir ortamda uyku kimin aklına gelebilirki? Ayrıca bu etkinliğe çeşitli samba okulları katıplıp, içlerinden birinciyi seçmektedirler. Yaklaşık 5,000 katılımcıdan oluşup, dünyanın her yerinden turist ağırlamaktadır.

Brazilyadaki ftv’nin canlı olarak verdiği, bu festival ayrıca o gün ülkede en çok sesk yapılan gün olarak tarihe geçiyormuş.

Bu festival Lapa adı verilen bölgenin Marquês de Sapucaí Meydaninin her iki yanında bulunan. Sambadrome stadyumunda yoğun olarak gerçekleşmektedir.
http://www.asyarehberi.com/rio-de-janeiro-karnavali/

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s