Hikkaduwa Beach

Sri Lanka hatıralarımda Hikkaduwa Beach Şenlik ile Hikkaduwa Beach Party diye bilinen plaj partisinde yaşadıklarımı siz değerli asyarehberi takipçileri paylaşacağım. Sri Lanka serüvenlerimi elimden geldiği kadar yazıp Sri Lanka gezisi tecrübelerim ile yaşadıklarımı sizlerle paylaşmak istiyorum. Aslında öncelikle Rio Karnavalı konusunda yaşadıklarımızı yazacaktım fakat bir yanlış anlaşılma olduğu içi ilerde o yazımı da yazıp yollayacağım.
Ben ülke dışında, İngiltere’de Makine Mühendisliği okudum. İsmim Mehmet. İlk sene hazırlık Lisan okulunda tanıştığım hem de üniversitede ayni daireyi paylaştığım arkadaşlarım ile hazırlık okulunu bitirdikten sonra 3 arkadaş Rio ya gidip karnavalın son beş günü süresince çılgınca bir tatil yapmıştık. Bizim ekip 4 kişi ben başka bir deyişle Mehmet, Fransız arkadaşım Aron, Sri Lankalı arkadaşım Kusan bu üçlü ilk hazırlık kursunda tanışıp kaynaşmıştık ve beraberce Rio ya gitmiştik. Üniversite 1. Yılımızda ise İngiliz olan Gordon ile tanışıp, Gordonun yardımı ile hep birlikte 4 yatak odalı uygun bir ücrete hane tutup taşınmıştık. Bu 4 kişilik arkadaş gurubu şimdi Sri Lanka’ya gezi yapma tasarıları yapıyorduk. Geçen senede okuldan mezun olduğumuzda hane arkadaşım ki kendisi Sri Lankalıdır. Onun isteği üzerine 4 arkadaş yeniden yollara düşme tasarısı yapmaya başladık. Öncelikle Temmuz ayı ortası Türkiye’de buluşup 1 hafta benim konuğum olduktan sonra topluca Sri Lanka tatiline gidilecekti. Yapılan ve karara bağlanan tasarı bu idi.Sonrası gece Kusan ın abisi bizi gezdirip dolaştırdı ağırladı. Gecenin nihayetinde club de ayarladığımız yerli eskortlar ile geceyi geçirdik. Pek bir numaraları da yoktu bilhassa Rio yu yaşamışsanız.

Sabah Kusan Bizleri 2 saat uzaklıkta olan Hikkaduwa ya götürdü. Görülmesi şart olan yerleri hızla gösterip plaja indik. O ne? Burası coşmuş resmen, o güne kadar niçin gelmedik diye başının etini yedik Kusan ın. Plajda yeniden ipkini tanga üstsüz ne arasan var, fakat turistler genç güzel ve çıtır. Yerliler desen çoğunluğu melez esmer güzelleri sanki birer sanat yapıtı.
Kendimizi plajda kızara yanaşmaya adadık fakat Sri Lankalı erkekler horoz örneği bölgelerini savunmaya çalışıyorlardı bir iki tanesi ile de istemeden dalaştık. Gordon ve Aron vücut geliştirme çalıştıkları için iri adaleli olmaları olayların ilerlemesine mani oldu tabi Kusan da araya girmişti. Nihayetinde Aron Fransız bir gurupla özden olunca bahtımız geri döndü. O gece kaldığımız haneye dönmeyip geceyi kızlar ile kızların otelinde geçirdik. Devamı için…

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s