Bangkok Pattaya

tayland Pattaya’ya 5 kez gittim. Tayland vePattaya’da bulunduğum günleri ve yaşadıklarımı eminim hayatım boyunca unutmam. O sebeple her yıl ziyaret ederim. Tayland geceleri benim için vazgeçilmezdir. İlk gidişimde Turla gitmiştim iki gün Bangkok 5 Günde Pattayada kaldım.

İlk gidişimde Rehberin klavuzluğunda Bangkok gece hayatını ve Pattaya gece hayatını öğrendiğim için ikinci gidişimde zorluk çekmedim. Bende ilk gidişimde araştırma yapıp öyle gittim. Rehber konusunda sanırım ben şanslı olanlardandım. Biliyorum rehber komisyon alıyor ama bizleri de sırf komisyon alacak diye süründürmedi. Bizlere Tayland gece hayatını en doğru şekilde tanıttı. Bizleri Bangkokun çeşitli yerlerindeki barlara go go barlarına götürdü. Gündüz ise bizleri Bangkokta gezilip görülecek yerleri gezdirdi. Masaj solunda stres attık. Bangkok gecelerini tanıdık.

tayland kızları5
Sonra Pattaya ya geldik Pattayada otele yerleştikten sonra bizleri otele yakın olan yerlerde kısaca gezdirip üst kısımda bulunan pazara götürdü iki saat orda alışveriş için bizleri serbest bıraktı. Otelimiz ikinci cadde üstündeydi yani Pattaya Sai 2 deydi.
İlk gece toplu olarak Pattaya walking streeti gezdirdi. Pattaya geceleri ve Pattaya hakkında bizleri bilgilendirdi. Ertesi sabah turla timsah çiftliği botanik bahçeyi gezdik akşam ise bizlere masaj salonuna götürdü ve hepimize grup indirimi sağladı. Gece ise bizleri alıp Pattaya beach road denilen pataya sahil yolu boyunca etrafı tanıtarak dolaştırdı. Soi 8 e girdik.
Pattaya Soi 8 deki barlar hakkında bilgi verip bizleri serbest bıraktı. Kendiside bir bara oturdu. Yardım isteyen olursa telefonundan arasın dedi. Kafilenin yarısı onun oturduğu yeri tercih etti. Gece otele döndük. Bir gün sonra Bizleri mercan adasına götürdü. Adada tüm gün boyunca denize girip sahildeki barlarda bira içip yemek yedik. Yine akşam bizleri otelin üst kısmında bulunman Pattaya metro bölgesine götürdü ve yine serbest bıraktı. Ertesi sabah tapınaklar ile değişik yerleri dolaştırıp bizleri Jomtien denen uzun kumsalı olan bölgeye götürdü. Pattaya Jomtien sahil yolunda yürüyüş yapıp oraları tanıttı. Gece ise bizleri yine Pattaya walking street e götürüp dolaştırdı. Bu sefer gogo barları gezdirdi. Saat 1 gibi gogo bardan çıkıp isteyenleri walking street te bulunan Pier Club Discoya götürdü ve orası ile ilgili tüm ayrıntıları anlattı. Oradan nasıl bayan alınacağına kadar geniş bilgi verdi.
Ertesi gün sabah Pattaya gecelerine veda edip Bangkoka gelip uçak alanına geçtik. Bizi yolcu ederken 48 kişilik kafilenin tamamı aramızda para toplayıp teşekkür mahiyetine rehberimize verdik.
İlk Pattaya tatilim gidişim şubat ayındaydı. Turistlerin Taylandı görmeye geldikleri en yoğun aylardan biri. İkinci gidişimde kendi başıma gittim Thy dan bilet aldım sizlere de tavsiye ederim özellikle hafta içi gidiş ve hafta içi dönüş alırsanız normalden %30 a yakın daha az ödersiniz. Otellerimi de kapı girişi yaptım sıkı bir pazarlıkla söylenen fiyatın nerdeyse yarısına çektim. İkinci gidişim ise turistlerin az rağbet ettiği ağustos ayı idi. Rehberden gördüğüm yerleri gezdim verdiği bilgiler çok işime yaradı ama fiyatlar daha uygundu çünkü turistler ilk gittiğim zamanki gibi çok değildi.
İkinci Pattaya tatilimde 13 gün kaldım sebebi en ucuz uçuş o idi. Her tarafı doya doya dolaştım. Pattaya gezisinin khakkını vererek en heycanlı şekilde yaşadım.

DAHA FAZLASI İÇİN TIKLAYIN http://www.asyarehberi.com/tayland-bangkok-pattaya/

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s