Tayland Bangkok Turu

TAYLAND TURU HAKKINDA
Eşim ile birlikte Tayland tatilimiz de başımıza gelenleri aktarmak istiyorum.
Eşim ve ben yaklaşık 5 yıllık evliyiz. Evlendiğimiz dönemde düğün masrafları ve ev döşeme için yapılan harcamalar belimizi bükmüş dolayısı ile balayına gidememiştik. Kredi kartı taksitlerini bile ödemekte zorlanıyorduk. Arkadaş toplantılarında konu ne zaman balayı sohbetine gelse içimizde eziklik hissedip, eşime karşıda kendimi mahcup hissediyordum.
İki yıllık zor dönemden sonra taksitler bitmiş, işyerinde aldığım terfi ile de ekonomik açıdan oldukça rahatlamıştık. Yine bir arkadaş ziyaretinde ayni konular konuşulunca eşim sitem edip geçte olsa balayına gitmek istediğini belirtmişti. Haklı idi ama daha yeni borçtan kurtulmuş, rahat nefes almaya başlamıştık. Seneye gidelim dememe rağmen iş yerindeki arkadaşının etkisi ile bana danışmadan Tayland turları satan Türkiye’nin de önde gelen turizm acentesinden tur paketi satın aldı. Kendince bana emir vaki yapacaktı. Akşam evde resmen tartışma yaşanmıştı. Bayanlara karşı kim kazanmış ki biz kazanalım mecburen kabul etmek zorunda kaldık.

Bangkok Yüzen Pazar

Ardından Tayland Bangkok turu, Tayland tatili, Tayland gezisi ile ilgili ne kadar site varsa ziyaret ettim. Sonuç hep Tayland Bangkok gece hayatını anlatan yazılardı. Ailece gidilebilecek yerlerle ilgili azda olsa bloglar vardı ama doyurucu bilgi içermiyordu. Mecburen acente ile konuştum onlarında açıklamaları pek iç açıcı değildi. Hatta açıkça sordum. Biz hangi turla gidiyoruz genel tur mu? Yoksa seks turumu? diye. Acente çalışanı yok beyefendi size yanlış bilgi verildi öyle bir şey yok tabi ki aile gezisi olacaktır hiç merak buyurmayın falan. Olmayan bir sürü yalan dolan konuşma yaptı. Zaten 6 gecelik turu 900 değil 899 avroya satılan turdan ne hayır gelirdi. Uçak bileti bile o parayı ederdi. Tayland tatili yaklaştığı sıralarda işten de güzel pirim almıştım. Tatilde sorun olursa kullanırım düşüncesi ile eşime bahsetmeyip parayı sakladım. İyiki de öyle yaptım.
Katar hava yolları ile aktarmalı uçup oldukça uzun süren beklemeden sonra Tayland Bangkok havaalanına vardık. Turist gurubu içinde bizlerle beraber iki genç çift daha vardı geriye kalanların hepsi erkek ve onlarında yarıdan fazlası mağaradan çıkmış gibiydi. Konuşma tarzları aynen şöyle. Baba varya bankohkun A..ına.Koycağız/ Burda öyle garı gız var ya dönüşte s..in bayram edecek/ Aga g..ten veriyorlar değimli/ Lan ben kasetlerne baktım bunların a..cıkları çok dar haa/ hacı sen ne diyon bu lady mi nedir dönmelerle iş var mı diyon onlar da/var ya ben burada galayım taylandın a..yla g…tünü bir ederim şerefsizim. — diye konuşuyorlardı tüm yolculuk boyunca. Düşünün böyle bir gurupla seyahat ettiğinizi tam hayallerinizdeki balayı değilmi ? Yaşadığım moral bozukluğunu anlatamam sizlere.

DAHA DETAYLI OKUMAK İÇİN TKLAYIN

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s