Vietnam Saigon

Genelde uçakta uyuma alışkanlığım olmasına rağmen Kamboçya da yaşadıklarım yüzünden gözümü kapamama rağmen uyuyamamıştım. Bütün yolculuğum boyunca sıkıntı içinde idim bir an önce Vietnam’a ayak basmayı diliyordum. Vic e Volfii ye lanetler okuyordum ………………………
Neyse Bana bir asır gibi gelen uçak yolculuğundansonra Vietnam Saigon yani Ho Chi Minh hava alanına indiğimde içimi bir huzur kaplamıştı ki anlatamam arkadaşlar. Neyse, Uçaktan iner inmez ilk işim duty freelerden kendime sigara almak oldu çünkü sigaralarımı bile geride bırakmıştım. Ayrıca Frankin sevdiğini bildiğim içinde Franke XO konyak , bir kutu havana ve de unisex parfüm aldım hediye olarak. Oradan kaşelere geçtim. Tabi orada takıldım bavul yok vize yok artı birde Türk pasaportu olunca bayağı bir sorun yaşadım. Ama sorunu yaşarken aklımdan Kamboçya da olanlar yüzünden olduğunu düşünüp panik atak bile geçirdim.

Oradaki görevli beni kenara çekmiş benden sonrakilerin işlemini yapmaya başlayınca içimi hepten korku kapladı. Zaten Kamboçya da pisikolojim bozulmuştu şimdide başıma bunlar geliyordu. Ardından memur ile görüşüp beni işaret eden başka bir görevliyi görünce içimden isyan etmek çığlık atmak geçti kafamdan her türlü senaryo geçiyordu. Tabi ağzımdan kelimeler çıkmıyordu. Son gelen görevli ile memur yanıma gelip. Mr.T…. deyince düşüncelerimden uyanıp baktım. Tekrar sorunca Yes dedim kendisini takip etmemi söyleyince de yerimden kımıldamadan ne olduğunu sordum. Görevlide kendisini Frank ın gönderdiğini söyledi içime rahatlama çöktü. Elemanı takip ettim memurdan pasaportumu alıp bana verdi. Vize parasını sorduğum da; frank in asistanının getirdiğini söyledi.

yazının devamı için asyarehberini ziyaret edin.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s